Dieta kota to gwarancja sukcesu

Nieważne czy posiadacie kotka wystawowego czy odratowanego buraska to zawsze ale to zawsze macie za zadanie dbać o jego dietę. Nieistotne jest czy kot śpi na jedwabiu, na starej poduszce czy na zimnym parapecie byle byłby kochany z całego serca oraz dobrze karmiony. Niektórzy mogą tutaj oburzyć się, że nie każdego stać aby karmić kota karmami z najwyższej półki. I uwierzcie, że to co najdroższe wcale nie zawsze okazuje się najlepsze, a sztuką jest kupić dobrze i tanio!    Każda karma marketowa jest niepolecana oraz w przeliczeniu po prostu droga. Wiadomo, że niektórych kusi dobra dostępność ale żyjemy w takich czasach, że kurier nawet za darmo może dowieść nam artykuły dla zwierząt pod sam dom. Dlatego błagam was o przeczytanie i przemyślenie tej sprawy bo przez odpowiednią dietę dacie swojemu kocurkowi szanse na dłuższe życie. 
Ceny jakie będą podane to ceny za kg suchej karmy, wzięte ze stron internetowych bo takie są najkorzystniejsze dla naszej kieszeni.
KARMY SUCHE (podajemy jedynie jako dodatek, nie może stanowić podstawy diety kota, gdyż kot pije zbyt mało wody i może skończyć sie to chorobą  nerek)
KARMY NIEPOLECANE CZYLI MARKETÓWKI:
* Whiskas - 9,50-13,50zł/kg
* Purina One - 13-16zł/kg
* Felix 13-15zł/kg
* Kitekat 8zł/kg
Wszystkie te karmy posiadają minimum 4% mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. (Wyjątek puriny to około 17-19%) Kot w przypadku tych karm je wyłącznie same zboża, których nie powinno być w diecie. Karmy te mają wpisane "Produktów pochodzenia zwierzęcego" co dają nam do zrozumienia, że samego mięsa może w ogóle tam nie być a pióra, kopyta i inne świństwa! Do tego kot karmiony takimi karmami jest ciągle głodny i zje jej o wiele razy więcej, aby zaspokoić głód. Kategorycznie tych karm nie podajemy!
KARMY BEZZBOŻOWE (Najlepszy wybór z możliwych!! Kot je ich niewiele, gdyż mają około 60% mięsa, a koszt miesięczny przy jednym posiłku suchym to niewiele pieniędzy)
* Applaws 19,50-22,40zł/kg (Wyższa cena podana została za worek 2kg, który jedzony przez jednego kota raz dziennie (40g) to koszt około 90gr na dzień. Jeżeli zdecydujemy się na 7,5kg wychodzi jeszcze taniej)
* Taste of the wild (zielony worek) 18,50-22,20zł/kg
* Purizon 26-29,50zł/kg
* Porta 21 Sensible, Heaven 14,50-16,90zł/kg
Karm bezzbożowych jest dużo więcej jak acana, orijen, power of nature, które są także, polecane lecz troszkę droższe lub w podobnej cenie jak purizon.
Jeżeli karmy podanne są dalej zbyt drogie to polecam smille, gdyż jest także karmą bezzbożową i napewno lepszą niż niejedna droga karma (royal canin, hills i wiele innych) Cena za kg Smilli: 8,30-10,90zł/kg

KARMY MOKRE BEZZBOŻOWE:
* Catz finefood 17,70-24,90 zł/kg
* Feringa 24,90-33,20 zł/kg
* Feringa 2 smaki 16,50-20 zł/kg
* Animonda Carny 9,30-12,90 zł/kg
* GranataPet 17,30- 24,90 zł/kg
* MAC's 13,71-21,50 zł/kg
* Grau 14,54-29,00 zł/kg
* Bozita 8,68-11,20 zł/kg
* Smilla 7,92-14,30 zł/kg
(Jest więcej karm bezzbożowych, lecz nie podaje ich gdyż ich cena jest tak wysoka, że lepiej wydać tą kwote na czyste mięso)

 FILETÓWKI (Podajemy jedynie jako dodatek, nie częściej niż raz w tygodniu)
* Almo Nature
* Animonda
* Thrive
* Applaws
* Miamor Feline Filets
* Schesir
* Porta21
* Monge
* ShinyCat (Gimpet)
* Sushicat
* Brit
* Evangers
* Princess Premium
* Leonardo Finest Selection
* Moonlight

Zawsze jednak będę przy tym, że kot powinien dostawać minimum 100g surowizny dziennie, do tego porcja puszki oraz sucha w miseczcę. Jeśli macie możliwość całkowicie przejść na BARF (karmienie surowizną wraz z suplementami) to najlepsze co możecie wybrać.

Komentarze