Kocie sny

Przeciętny kot potrafi przespać nawet 15 godzin na dobę, lecz długość snu różni się w zależności od wieku, stanu zwierzęcia oraz w jakim środowisku żyje. Trzeba wiedzieć, że tylko kilka godzin to ten prawdziwy kamienny sen, reszta to tylko wylegiwanie się. Koty starsze, sterylizowane oraz niektóre rasy potrzebują więcej snu niż mały, pełen energii kociak. Co nie zmienia faktu, że większość kotów przez brak zabawy, towarzystwa oraz nadwagi śpią zbyt dużo, aby zabić niestety "czas". Dlatego namawiam do wypadów z kotem na dwór, wymyślaniu zabaw lub sprawienie towarzystwa dla kota.
Wiele osób idzie za stereotypem mówiąc, że koty rasowe to typowe salonowce, które jedynie wylegują się na jedwabnych poduszkach. Jakże się mylą! MCO są wspaniałymi łowcami, sportowcami oraz mistrzami w wybieraniu najwygodniejszych miejscówek do spania! Apolonia uwielbia zajmować ulubiony fotel, ciepłą pościel lub stół w jadalni! Wiele właścicieli MCO mówi o tym jak te wielkie koty uwielbiają zajmować miejsca przy "stole". Jest tak grzecznym kotem, że wybaczam jej i pozwalam spać mimo, że ogonem za wszelką cenę próbuje mi przeszkodzić w jedzeniu czy pisaniu.

MCO chodź już dorosłe dalej przypominają słodkie kociaki podczas snu. Ja często nie mogąc oprzeć się słodyczy pozwalam sobie wycałować jej papucie czy brzuszek. Koty tej rasy są łagodnymi olbrzymami i chętnie przyjmują całusy, a nawet się ich domagają!


Jedno z ulubionych zajęć MCO to towarzyszenie człowiekowi przy każdej czynności. Na zdjęciu powyżej pomoc w nauce angielskiego mojej młodszej siostrze.
Jedno z ulubionych miejsc pod stołem, aby przypadkiem nikt nie przeszkadzał.
 


MCO kompletnie nie zauważają swojej wagi i próbują wcisnąć się w najdziwniejsze miejsca. Najwyżej kawałek dupki będzie wystawać :) Na zdjęciu 5kg Apolonia, która ciągle rośnie i dalej pragnie używać wąskiego parapetu.


 Pamiętajmy, aby nie przerywać kotu snu. Ich organizm jest tak skonstruowany, że po prostu ich potrzebuje. Jeśli nie uszanujecie woli kota zacznie się chować po szafkach oraz innych ciasnych miejscach w poszukiwaniu spokoju. Często się zdarza, jeśli w domu mamy bardzo małe dzieci.Komentarze