Pasożyty a kot niewychodzący + Recenzja FRANCODEX

Z powodu ogromnych upałów zostałam zmuszona do otwierania na całą szerokość drzwi tarasowych, które muszę zabezpieczyć. Kupiłam już jakiś czas temu nawet siatkę, tylko trzeba znaleźć czas na zrobienia ładnego szkieletu, aby samemu zrobić moskitierę. Mój tata jest złotą rączką, nie ma rzeczy której nie umie lecz cierpi na brak wolnego czasu.  Kot w tym czasie pozostaje zamknięty w dużym pokoju na górze, gdzie ma do dyspozycji osiatkowany balkon lub na długiej smyczy przesiaduje na tarasie i ogrodzie. No właśnie i tutaj powstaje zagadnienie o zabezpieczeniu kota przed pasożytami. Siedzi na trawce, gdzie sobie chodzą różne żyjątka, z reszta w czasie lata nawet pies jest wstanie przynieść do domu kleszcza.  A więc zaczęłam szukać preparatu naturalnego, oczywiście skutecznego oraz bezpiecznego dla mojej Apolonii.
Wcześniej używałam Fiprex w spreyu, lecz na tak dużego kota musiałam naprawdę dużo psikać a kot tego nienawidził. Później bieganie za maleństwem, aby się nie wylizywał. Odrzuciłam więc od razu wszelkie obroże i spreye. (Obroże, gdyż kot wylizuje się na szyji i nie chciałam, aby doszło do zatrucia tak samo jak w przypadku spreyu). A więc w tym roku zakupiłam dość nowe na rynku w przypadku Polski pipety firmy FRANCODEX , które zauważyłam w sieciówce kakadu. Czasami tam bywam chodź ceny mają niezwykłe... to wynajduje jakieś nowości. Opinii lub recenzji tego produktu nie znalazłam, lecz po przeczytaniu składu i upewnieniu się, że nie ma permetryny, która jest wysoko szkodliwa dla kotów zdecydowałam się ją zakupić.Skład FRANCODEX krople dla kotów:

Krople Francodex zostały stworzone z naturalnych wyciągów z miodli indyjskiej, mających właściwości odstraszające owady.

W jego skład wchodzą naturalne składniki, z których głównym jest wyciąg z miodli indyjskiej.

Francodex pozwala skutecznie zwalczać pchły i inne szkodliwe owady, które żywią się krwią.

Wyciąg z miodli skutecznie chroni przed ugryzieniem komarów, pcheł, kleszczy i innych insektów.

Twój pupil będzie chroniony przed okres 4 tygodni.


Dodatkowym składnikiem kropli jest witamina E o właściwościach odżywczych i regenerujących dla skóry.

Dzięki zawartości witaminy E, skóra Twojego kota będzie nawilżona, a mieszki włosowe wzmocnione.

Skład produktu stanowią w 94,9% surowce naturalne, pochodzące z rolnictwa ekologicznego.

Francodex nie zawiera parabenów i środków owadobójczych, dzięki czemu nie powoduje uczuleń.

Zapewnia długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie Twojego kota.

Bardzo ważną różnicą między kroplami Francodex a innymi środkami owadobójczymi jest to że produkt Francodex odpycha lecz nie bezpośrednio zabija insekty.  - To dla wielu będzie informacja, która spowoduje, że produkt nie przypadnie do gustu. Mnie nie odstrasza, gdyż mój kot ma bardzo niewielką szanse, że złapie pchły czy kleszcza. Wystarczy, że odstraszy od swojego rudego futerka niechcianego gościa.

 Jeśli wasz kot jest kotem wychodzącym to myślę, że warto sprawdzić, czy odpychanie tego produktu jest na tyle mocne, aby kot nie łapał pasożytów. Ja nie jestem dobrym przykładem, gdyż Apolonia nie będzie nigdy chodziła po krzakach i drzewach.

Od kilku dni pomimo siedzenia na trawce i wygrzewaniu się w słonku Apolonia nie złapała swojego pierwszego pasożyta co mnie bardzo cieszy. Preparat jest naprawdę tani więc jeśli sprawdzi się na dłuższą metę to będę zachwycona. Francodex jest dostępny jako krople dla kotów poniżej 2kg i dla tych troszkę cięższych oraz obroże. Ja jestem jak na razie na TAK!  Jeśli cokolwiek zmieni moją opinie to od razu poprawie posta, chodź skrycie mam nadzieje, że nie będzie takiej potrzeby.

Wczoraj pomimo ogromnych upałów to wraz z Apolonią odwiedziliśmy naszego ukochanego weterynarza. Całą podróż oczywiście w transporterku grzecznie przesiedziała, a ja nie mogłam uwierzyć, że MCO są takie grzeczne i ułożone. Nasza kochana Pani Monika, także posiadaczka tej wspaniałej rasy musiała ją wycałować i obdarować ją mnóstwem komplementów za co bardzo dziękuje. Po Pani Monice oraz Panu Leszku widać ogromną miłość do zwierząt, pasje oraz radość z wykonywanego zawodu. Życzę każdemu, aby odnalazł tak wspaniałą klinikę blisko swojemu domu. Apolonia była obejrzana z każdej strony, zważona na co bardzo czekałam. Na wadzę pokazało się równe 5kg co mnie ogromnie cieszy. Przy skończeniu 1,2roku oraz sterylizacji widać, że kotka nabiera delikatnie masy ciągle trzymając figurę. MCO rosną do 3 roku życia i dopiero wtedy możemy uznać ich masę za prawidłową. Apolonia jest bardzo wybrednym kotem, lecz chętnie je codziennie mięso, porcje puszki oraz odrobinkę suchego co daje super połączenie i nie powoduje tycia kota. Dostała także, profilaktycznie odrobaczenie bo nie chcemy niechcianych gości, tak samo jak w przypadku psa. Szczepienie kolejne dopiero w styczniu więc jak na razie mamy spokój chodź poważnie zastanawiamy się nad chipem. Namawiam do wpadania raz na pół roku do weterynarza, aby sprawdził stan kota, jego pazurki oraz stan uzębienia. Można wtedy zapobiec wielu problemów, stresów dla siebie i kota. Sprostuje, że weterynarz do którego chodzę jest w Warszawie i jeśli ktokolwiek chciałby adres to wystarczy komentarz pod postem.

Komentarze