Cat's Best Nature Gold - ostatnia deska ratunku

Każdy kto ma kota z dłuższą sierścią wie jak ciężko znaleźć żwirek, który sprawdzi się w jego domu. Ja przeżywałam załamania nerwowe, gdy znajdowałam żwirek w łóżku, na parapecie czy stole. Jeśli jakiś dobrze się zbrylał, nie roznosił to nie trzymał zapachu i nie dało się wytrzymać. Po rocznym poszukiwaniu żwirku idealnego muszę odpowiedzieć, że takiego nie ma. Musicie odpowiedzieć sobie na czym bardziej wam zależy i takiego szukać. Dla mnie najważniejszym czynnikiem jest to, aby żwirek nie roznosił się w kilogramach. Wcześniej używaliśmy bentonitowy (tylko jeden worek i nikomu takich żwirków nie polecam. Przyklejają się do dna, szybko śmierdzą, kiepsko pochłaniają zapachy, roznoszą się i nie da się ich spuszczać w toalecie), silikonowego Tigerino (dobrze pochłaniał, najmniej się roznosi lecz często wymieniamy całość mimo codziennego sprzątania grubszych spraw, ponieważ mocno śmierdzi), Cat's Best EcoPlus (używany tylko jeden worek, żwirek roznosi się najbardziej, jest totalnie wszędzie. Kiepsko się zbryla, delikatnie się pyli lecz dobrze pochłania zapachy oraz można spłukiwać w toalecie), Benek Super CORNcat (żwirek cięższy więc mniej się roznosił, dobrze zbrylał i pochłaniał zapachy. Jego wielkim minusem jest tworzący się pył, który z czasem jest większością w kuwecie. Kot może mieć wielki problem z oddychaniem a pył niestety roznosi się po całym mieszkaniu).
Po tylu miesiącach zdecydowałam się na:

CAT'S BEST NATURE GOLD


 Żwirek jest skierowany dla kotów z dłuższą sierścią. Cats's Best Nature Gold oczywiście jest w 100% naturalny co powoduje, że możemy wyrzucać go do toalety. Podczas moich obserwacji zauważyłam, że kot nie wynosi go na sierści i niewiele jest go poza kuwecie (jedynie odrobinkę na wycieraczce co jest moim zdaniem sukcesem!!) Żwirek zbryla się tak samo jak EcoPlus więc nie ma tutaj rewelacji. Żwirek ma naturalny zapach oraz się nie pyli co jest dodatkowym plusem. Pakowany w 10l i 20l, gdzie przy jednym kocie myślę, że schodzi 5l miesięcznie.Podsumowanie: Żwirek delikatnie się roznosi (mniej niż inne żwirki), zbryla się ok, ładnie pochłania zapachy, można usuwać w toalecie i nie tworzy się pył.Ja jestem jak najbardziej na TAK, przy tak dużych i puszystych łapkach Maine Coon warto zainwestować w Cat's Best Nature Gold.
 Posiadam dwie łopatki i żadna nie jest wstanie ładnie mi przesiać tego żwirku. Jeśli posiadacie taką to proszę o informacje :)

Komentarze

 1. Łopatka Catit bardzo ładnie przesiewa ten żwirek. Ma duże otworki.
  My także go używamy, jednak do doskonałości mu daleko, bo niestety nie zbryla się tak dobrze, jak wersja eco plus. No niestety coś za coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za informacje! Jeszcze nie było żwirku idealnego niestety. Nad łopatka się zastanawiałam więc zakupie. Na ta chwile wróciliśmy do żwirku silikonowego bo bardziej wygodny. Ale czas pokaże :)

   Usuń

Prześlij komentarz