Cel: Odkłaczamy kota!

Wszyscy posiadacze kotów wiedzą, że odkłaczanie jest bardzo istotne. Ale dlaczego? Ponieważ kot myjąc się połyka wszystkie swoje włosy i może "zatkać" się i doprowadzić do poważnych problemów. Można zamiast odkłaczania po prostu czesać kota codziennie a raz na jakiś czas użyć furminatora.  Niestety powiem, że przy Mco nawet to się nie sprawdzi i potrzeba bardzo się natrudzić w okresie lnienia, żeby kotek zbyt często nie wymiotował.


 Z moją Apolonią używamy bardzo dużo środków i powiem, że one jedynie pomagają, aby kociak się nie męczył. Koty wolno żyjące jedzą po prostu trawę a później zwracają kłaczki co niestety przy niewychodzących nie ma miejsca. W każdym już sklepie możemy kupić trawe dla kotów, lecz przy Apolonii te wyjście się nie sprawdza. Używamy past kilka razy w tygodniu a pomiędzy dodatkowo przysmaki odkłaczające. Poniżej przedstawiam kilka produktów, które u nas się sprawdziły i mogę je serdecznie polecić.


- SMILLA HEARTIES
"Smilla Hearties to wysokowartościowy przysmak w kształcie serduszek z cennym białkiem zwierzęcym z wołowiny i drobiu. Przysmak powstał we współpracy ekspertów weterynarzy wedle najnowszych osiągnięć z zakresu żywienia zwierząt. Wyważone zestawienie redukuje powstawanie kłaczków, wspomaga pielęgnację zębów oraz zapewnia dobre samopoczucie Twojego kota.
Starannie dobrane składniki oraz staranny proces produkcji czynią przysmak wyjątkowo smacznym i lekkostrawnym. Zawarte nienasycone kwasy tłuszczowe sprawiają, że kot ma lśniącą i zdrową sierść oraz odporny układ immunologiczny. Cenna tauryna wspomaga zdrową pracę serca, a witamina A korzystnie wpływa na wzrok Twojego kota. Ponadto wysokowartościowe zwierzęce białka oraz minerały i witaminy zapewniają optymalne odżywianie. Specjalne włókna roślinne zapobiegają tworzeniu się kłaczków.
Przysmak dentystyczny Smilla Hearties przekonuje swoim wysokowartościowym składem: nienasycone kwasy tłuszczowe, tauryna oraz witaminy.
Smilla Hearties w praktycznym ponownie zamykanym opakowaniu o pojemności 125 g: wystarczy otworzyć, nagrodzić kota przysmakiem i ponownie zamknąć. Opakowanie gwarantuje Ci zawsze idealne i świeże porcje."


- MIAMOR CAT CONFECT MALT-CREAM
Miamor Cat Confect Malt-Cream to pokarm uzupełniający do redukcji połkniętej sierści. Cenny błonnik i wspomagający trawienie ekstrakt słodowy sprzyjają naturalnemu wydalaniu połkniętej sierści. Specjalny krem Miamor wspomaga codzienną pielęgnację sierści
Koty to bardzo czyste zwierzęta. Poświęcają dużo czasu na codzienną pielęgnację ich futerka. Przy tym połykają często sierść, która nie może być strawiona. W ich żołądku powstają kulki z sierści. Szczególnie koty z długą sierścią potrzebują naszej pomocy. Miamor Cat Confect Malt-Cream to pojedynczo zapakowane kremy z ekstraktem słodowym, który wspomaga trawienie. Twój kot używając Miamor Malt-Cream będzie miał mniej problemów z tworzeniem się kłębków z sierści.
Porcje przysmaku Miamor są pakowane pojedynczo, co ułatwia ich sposób podawania. Wpływa to też na jakość podawanego produktu- jest zawsze świeży. Dzięki temu nie jest obciążany żołądek.

Miamor Cat Confect Malt-Cream w skrócie:

 • Specjalny krem przeciw tworzeniu się kłębków sierści
 • Odpowiedni dla wszystkich kotów
 • Nie zawiera dużo kalorii
 • Z ekstraktem słodowym i błonnikiem
 • Wspomaga naturalne wydalanie kociej sierści
 • Wspomaga codzienną pielęgnację futerka
 • Zawiera cenną taurynę
 • Bez cukru i barwników- BEAPHAR MALT BITS
 Beaphar Malt-Bits to przysmak dla kota, który zapewni odrobinę ekscytacji w kociej diecie. Chrupiące Beaphar Malt-Bits smakują, gdyż wypełnione zostały pysznym słodem. Podczas codziennej pielęgnacji u kota dostaje się wiele włosów do przewodu pokarmowego. Przysmak Beaphar Malt-Bits w naturalny sposób wspomaga w pozbyciu się połkniętej sierści.

 • Cenne substancje słodowe wspomagają w naturalny sposób w pozbyciu się połkniętej sierści, którą kot codziennie połyka podczas swoich czynności pielęgnacyjnych
 • Wspomaga w pozbyciu się z przewodu pokarmowegi innych niestrawnych składników
 • Małe smaczne Bits z nadzieniem słodowym
 • W opakowaniu do ponownego zamknięcia

 - GIMCAT MALT-SOFT EXTRA
 Koty spędzają dużą część dnia na pielęgnacji swojej sierści. Czyszcząc ją językiem, przy okazji połykają wiele włosków. W żołądku sierść zlepia się ze sobą i formuje w kłaczki. Jest to szczególnie niebezpieczny proces w przypadku kotów o długiej sierści i kotów seniorów. Jednak jest pewne rozwiązanie dla kocich kłaczków: pasta dla kota GimCat Malt-Soft Extra!
Dzięki tej paście zapobiegniesz powstawaniu kłaczków w żołądku Twojego ulubieńca. Pasta dla kota GimCat Malt-Soft Extra zawiera naturalny, aromatyczny słód oraz oleje i tłuszcze. Te składniki ułatwiają wydalanie kłaczków naturalną drogą - przez przewód pokarmowy. Regularne stosowanie pasty odkłaczającej Gimpet Malt-Soft Extra jest potwierdzonym sposobem zredukowania kłaczków.


Koniec problemów Twojego kota z dławieniem się wywołanym połkniętymi kłębkami sierści!
GimCat Malt-Soft Extra pasta dla kota w skrócie:
 • Z naturalnym słodem i wartościowymi olejami
 • Wspomaga proces pozbywania się połkniętej sierści
 • Zapewnia witalność i dobre samopoczucie
 • Rozwiązanie problemu kłaczków
 • Zawiera błonnik


Komentarze