Cokolwiek się stanie... zawsze odnajdziemy drogę do domu SAFE ANIMAL

Chipowanie zwierząt moim zdaniem powinno być obowiązkiem każdego właściciela. Ile razy to czyta się wpisy "poszukiwany właściciel... zwierze oczywiście nieoznakowane". Ile pracy, stresu i nerwów byśmy oszczędzili sobie i innym. Nie mówiąc tutaj o samym zgubionym zwierzęciu, który może już nigdy nie zobaczyć swoich ukochanych właścicieli. Ile mniej byłoby porzuconych zwierząt bo przecież teraz można po prostu wyrzucić i już nigdy się nie przyznać. O zgrozo.. Nie myślmy już o tym tylko zacznijmy chuchać na zimno oraz uświadamiać innych. Ktoś zada sobie pytanie dlaczego Apolonie skoro jest kotem niewychodzącym?


Apolonia nawet po sterylizacji czasem ma pomysły, aby wyskoczyć między nogami osoby wychodzącej z domu. Może teraz rzadziej ale dalej to jest tylko kot, który lubi posiedzieć sobie na tarasie. Nigdy nie zaufam kotu w 100% bo ich rozumek jest na poziomie 5 letniego dziecka. Moja niunia od zawsze nosi obroże z adresówką, ma nawet kilka obróżek odblaskowych na wszelki wypadek. Ale co się dzieje z kotem, który może w wypadku zgubić obroże? Albo zostanie ściągnięta przez nieuczciwych ludzi? Wtedy tylko chip jest wstanie dać nam szanse na powrót zwierzaka!  My gdy wchodzimy do obcego weterynarza zawsze zostajemy prześwietleni czy kot nie jest kradziony, znaleziony i jest to bardzo prawidłowe podejście. Ludzie są naprawdę różni i nie ma co się nabierać na ładny uśmiech.
A więc pozostaje poszukiwanie dobrej bazy danych, która połączona jest z EUROPETNET (największy zbiór nie tylko w Polsce ale całej Europie) Wybranie niepopularnej bazy powoduje, że pomimo wszczepienia chipa zwierze nie ma możliwości powrotu do właściciela. Dlatego jedyną bazą jaka spełniała wszystkie moje wymagania jest SAFE ANIMAL.


"Dla właścicieli i hodowców

ZAWIESZKA NA OBROŻĘ Z KODEM QR


Natychmiastowy dostęp do zarejestrowanych danych przy użyciu telefonu.
Jedyny taki system w Polsce.
Każde zaczipowane zwierzę otrzymuje zawieszkę z kodem QR.

JAK TO DZIAŁA

  1. Wejdź na stronę safe-animal.eu
  2. Załóż konto, wypełniając formularz rejestracyjny
  3. Na swoją skrzynkę otrzymasz link aktywacyjny. Kliknij go.
  4. Zaloguj się i z lewej listwy menu wybierz zakładkę DODAJ.
  5. Na podstawie numeru mikroczipa zarejestruj  swojego pupila i dodaj jego zdjęcie. Zapisz dane.
  6. Zeskanuj kod QR z zawieszki i sprawdź poprawność zapisanych danych.
TERAZ TWÓJ PUPIL JEST NAPRAWDĘ BEZPIECZNY"*


 Koszt zachipowania zwierzęcia w naszym przypadku to 80zł + 40zł (za zarejestrowanie się na ich stronie)
Za te pieniądze kot ma wszczepionego chipa wielkości ziarenka ryżu, zawieszkę na obroże z kodem QR to skanowania, ulotki i naklejki z numerem chipu, które należy wkleić do książeczki zdrowia kota. Za dopłatą możecie zamówić, także kartę właściciela lub silikonowa opaskę na obroże.

*Cytat ze strony Safe Animal, więcej na stronie: safeanimal.eu

 

Komentarze