Velti Little Pets - absolutna nowość na rynku

    Czytając kolejne artykuły dotyczące naszych kochanych czworonożnych przyjaciół natknęłam się na coś co przykuło moją uwagę. Nie jest to kolejny żwirek drewniany, czy kukurydziany, lecz wytworzony ze słomy. Jesteście ciekawi czy taka nowość na rynku sprawdzi się u nas w domu? Czy tak wydawałoby się "prosty" produkt jest wstanie sprostać naszym wysokim wymaganiom? Jako osoba nienawidząca wszelkiego pylenia, noszenia się na kocich łapkach żwirku, razem z  Apolonią bardzo dokładnie przyłożyliśmy się do testowania żwirku Velti Little Pets. Jesteście ciekawi efektu? Zostańcie z nami.


   Gdy rozpakowałam paczkę moim oczom ukazało się skromne, bez wszelkiego przepychu ekologiczne, papierowe opakowania. Bez zbędnych opisów, obiecanek, tylko same konkrety czyli to co każdy właściciel lubi. Ściółka jest wyprodukowana w 100% ze słomy pozyskiwanej z gospodarstw rolnych, które przez obróbkę termiczną pozbawiają ją wszelkich zanieczyszczeń ale też grzybów, pleśni czy niebezpiecznych bakterii. Wsypując porcje żwirku, a przy mojej dużej kuwecie to było jakieś 1/4 paczki 8l, nie zakurzyło się ani odrobinkę. Pamiętajmy, że kurzący się żwirek to zagrożenie dla zdrowia naszego zwierzęcia, który to wdycha.


   Żwirek w niewielkiej ilości możemy spuszczać w toalecie lub użyć go jako naturalnego nawozu co jest ciekawym rozwiązaniem. Posiadam w ogrodzie kompostownik, który wydaje się być wygodnym miejscem do wyrzucania zużytego żwirku, a dodatkowo my mamy dowód, że produkt jest naprawdę ekologiczny. Żwirek wygląda jak rozkruszony granulat, ma nierównomierny kształt i jest w bardzo niewielkiej ilości wynoszony przez kota. Po całym dniu użytkowania na wycieraczce znalazłam około 10-15sztuk żwirku podobnie jak przy użytkowaniu o wiele droższego Cat's Best Nature Gold.


  Żwirek nie jest zbrylający, lecz bez problemu możemy wymieniać i uzupełniać go miejscowo. Produkt dostępny jest w opakowaniach 8l lub 18l w niskich cenach. Żwirek nie jest skierowany wyłącznie do kotów lecz wszelkiej maści gryzoni, fretek i ptaków. Delikatny dla łapek i nierobiący hałasu przy użytkowaniu przez zwierzę, co jest dużym plusem w małych mieszkaniach.Żwirek dostępny na: www.velti.pl

Komentarze

 1. Świetna recenzja. Pozdrawiamy Apolonię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Apolonia normalnie do schrupania taka cudna ;) popatrzyłam na ten żwirek na ich stronie, ale chyba nie można go zakupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żwirek dostępny jest na Allegro. Podsyłam link: http://allegro.pl/listing?string=Velti%20żwirek&bmatch=s0-uni-1-4-1025

   Usuń
 3. Ja tez używam żwirku Velti i bardzo sobie go chwalę. polecam, ale to zawsze zalezy od upodoban

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz