EFA Olie od SCANVET Poland

   W dzisiejszym wpisie skupię się na jednym z wielu produktów od Scanvet Poland. Będzie to tytułowy EFA Olie, ponieważ zawsze podkreślam jak ważne oleje są w diecie zwierząt. Dobre oleje stanowią źródło Omega 3 i Omega 6, które są istotne dla prawidłowego funkcjonowania serca, zatrzymywania procesu starzenia, czy poprawy okrywy włosowej. Wpływu oleju nie stwierdzimy po kilku dniach od stosowania, dlatego długo zwlekałam z dodaniem recenzji, aby być pewna efektu działania oleju od Scanvet Poland.


Wpływ na skórę i okrywę włosową:
Wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:
- w alergiach (AZS, APZS) i innych problemach dermatologicznych (pomaga ograniczać świąd skóry).
- w dermatozach i stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (bakteryjne, drożdżakowe - Malassezia, grzybicze, pasożytnicze)

Utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:
- w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, przy suchej skórze, matowej sierści i pogorszeniu kondycji okrywy włosowej
- poprawia jakość sierści np. przed wystawami
- wzmacnia kondycję skóry osłabioną np. w skutek niewłaściwej diety, inwazji pasożytów
- u kotów poprzez redukcję ilości wypadających włosów ogranicza formowanie się pilobezoarów 
(kul włosowych) w przewodzie pokarmowym 


Jak podajemy:
10 kropli na dzień przez okres nie dłuższy niż dwa miesiące. My dodawaliśmy do karmy, albo na kocią łapkę, którą później Apolonia wylizywała. Jeśli chodzi o zapach to jest on bardzo neutralny zarówno dla człowieka jak i dla kota. Apolonia akceptowała każdy olej który testowaliśmy i o tym mogę powiedzieć to samo.


Każdy kto nas troszkę zna, wie, że jesteśmy na BARF i niedługo będziemy próbować sił w Whole prey. Na tą chwilę dobre jakościowo puszki trafiają się od święta i najczęściej wyłącznie do testów. Olej w diecie BARF jest koniecznością. EFA Olie używaliśmy mimo, że sierść Apolonii była w bardzo dobrym stanie. Kryza jak i ogon u Maine Coon jak i  w wielu innych rasach bardzo mocno się przetłuszcza. Produkt od Scanvet Poland zminimalizował tworzenie się tłustych plam na futrze kotki.


Mniej przetłuszczające się futro, mniejsza ilość latającego puchu po domu przekonały mnie do napisania pozytywnej recenzji o danym produkcie. Nie podajemy go dużo więc buteleczka 30ml starczy wam na bardzo długo. Mimo, że jestem fanką 100% rybnych olejów, to ten przypadł mi do gustu. Kotce smakuje, a futro jest miękkie oraz bez brzydkich matowych plam.

Jeśli wasze zwierzę ma problemy dermatologiczne to warto spróbować tego produktu.
Dostaniecie go tutaj: EFA Olie Scanvet Poland

Komentarze